23 marca 2016 Udostępnij

Rynek hurtowy kwiatów w Królestwie Niderlandów

Królestwo Niderlandów to oczywiście światowy lider, jeśli chodzi o produkcję oraz sprzedaż kwiatów i roślin ozdobnych. Branża kwiaciarska ma bardzo silnie rozbudowaną strukturę w tym kraju i gwarantuje wszystkim klientom specjalizację, która sprawi, że obsługa różnych zamówień będzie łatwiejsza.

Na terenie Holandii działa rzeczywiście jedno z największych na świecie centr aukcyjnych kwiatów oraz roślin ozdobnych, które sprzedawane są tam w milionach egzemplarzy. Mówi się, że przez centra aukcyjne sprzedaje się około 70% wszystkich kwiatów, które produkuje się na terenie Holandii. W kraju mamy około 750 sprawnie działających hurtowni. Zaopatrują się one właśnie przez aukcje albo też bezpośrednio u producentów kwiatów.

To właśnie te hurtownie następnie odpowiadają za sprzedaż kwiatów podmiotom detalicznym. Właśnie hurtownie jako jedyne odpowiadają za dostarczenie kwiatów do odbiorców detalicznych, którzy będą działać w branży związanej bezpośrednio z kwiatami. Jeśli przedsiębiorstwo chce dokonywać zakupów w hurtowniach to musi być również zarejestrowane jako kupiec. Dla celów dokonania takiej rejestracji należy przedstawić specjalne pismo, które będzie potwierdzać, że dana firma rzeczywiście działa w tego typu branży powiązanej z kwiaciarstwem oraz ogrodnictwem.

pola tulipanów Powyższa praktyka nie będzie związana z postanowień prawa, ale opiera się na zasadach, które przygotowywane są przez hurtownie i wypracowanej praktyki funkcjonowania całego łańcucha prowadzącego do sprzedaży kwiatów. Niektóre hurtownie odpowiadają wyłącznie za obsługę konkretnych odbiorców.

Kluczową sprawą dla tego rynku jest więc jego odpowiednia organizacja, która ma ogromne znaczenie i sprawia, że wszystko funkcjonuje tam na wysokim poziomie. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z możliwości tego rynku możemy być pewni, że zawsze dostaniemy piękne kwiaty, ponieważ centra aukcyjne dają nam wiele możliwości, tak by każdy był w stanie znaleźć taką propozycję, która będzie jemu najbardziej odpowiadała. W ten sposób ostatecznie każdy będzie zadowolony z tego co będzie dla niego dostępne.