7 marca 2016 Udostępnij

Gdzie kupują kwiaty polscy hurtownicy?

Wiemy już jaką długą drogę muszą przebyć kwiaty nim pojawią się w kwiaciarniach. Nasi sprzedawcy mogą zaopatrywać się w piękne kwiaty na polskich giełdach kwiatowych, giełdach internetowych oraz w hurtowniach kwiatów ciętych.

Większość firm, które obecnie oferują nam kwiaty współpracuje z holenderskimi kontrahentami. Wymienić tu można wiele znanych firm, które działają na tamtejszym rynku. Wiele krajów z całego świata zauważa, że eksport kwiatów z Holandii to niezwykle korzystne rozwiązanie. Kwiaty na giełdzie w Holandii znikają jednak w ekspresowym tempie, dlatego warto wiedzieć jak dokonywać tam zakupów, by rzeczywiście wybrać takie kwiaty, które spełnią oczekiwania. Na giełdzie z zasady skupuje się kwiaty w ogromnych ilościach i dlatego dokonuje się również zakupów w specyficzny sposób. Otrzymujemy rośliny w skrzyniach a sprzedaż ma wyjątkowy charakter.

Zaczyna się bowiem od ceny wyjściowej, którą ustala producent i specjalny zegar zaczyna kierować wskazówki w odwrotną stronę niż zegar. W ten sposób rozpoczyna się swego rodzaju odliczanie od najwyższej do najniższej ceny. Zainteresowani zakupem mają specjalny przycisk, którym zatrzymują ten zegar. Ten kto zaoferuje najwyższą cenę będzie mógł dokonać zakupu. Niekiedy obok fotografii dodatkowo będą również wyświetlane zdjęcia sprzedawanych produktów oraz logo firmy, która oferuje dane kwiaty. Na różnych giełdach te wspominane zegary przyjmują różne formy i mogą wyglądać w różny sposób. Każdy kupujący, który pojawi się na giełdzie może brać udział w różnych aukcjach korzystając ze specjalnych monitorów. Można również zwracać uwagę na to jak wygląda dostępność kwiatów. Współcześnie nowoczesne rozwiązania daję nam jeszcze więcej możliwości, ponieważ nie trzeba być w Holandii, by dokonywać tam zakupu. Tak naprawdę mamy możliwość siąść przed własnym komputerem, by dokonać zakupu w sieci.

gdzie zakupić kwiaty?Mamy do tego specjalne internetowe hurtownie, które pozwalają kupić interesujący nas produkt. Obecnie większość takich web shopów współpracuje z największymi dostawcami i najbardziej znanymi aukcjami kwiatów. Jakość kwiatów Bardzo ważny jest wskaźnik BI (indeks solidności), który daje kupującemu ważne informacje odnośnie tego jakiej jakości są sprzedawane kwiaty. Wskaźnik ten będzie się także pojawiał na zegarze giełdowym w czasie licytacji. Dzięki temu każdy kupujący będzie mógł kontrolować jakiej klasy rośliny kupuje. Indeks solidności będzie określany najpierw przez sprzedających a następnie przez niezależnych kontrolerów, którzy sprawdzą czy pojawiona deklaracja będzie odpowiednia do rzeczywistej jakości danych kwiatów.

Wszystkie wystawione kwiaty mają także odpowiednią do solidności cenę, dlatego większość proponowanych produktów świetnie się tam sprzedaje. Wzrost popularności giełd kwiatowych w Polsce Okazuje się, że obecnie giełdy kwiatowe stają się także bardzo popularne wśród naszych kupujących. W Polsce korzystamy przede wszystkim z możliwości jakie daje nam internet, dzięki którym będzie można szybko dokonać zakupu. Następnie import kwiatów będzie już ekspresowy i szybko pojawią się tam, gdzie będą rzeczywiście potrzebne.