14 marca 2016 Udostępnij

Holandia rajem kwiatowym

Oczywiście dzieje się tak bez powodu, że nazywa się Holandię jako kraj tulipanów. To właśnie tam będzie się ich hodować najwięcej. I dodatkowo będzie tam najwięcej różnych odmian tulipanów znanych na całym świecie.

Dla miłośników roślin a w szczególności kwiatów ciętych właśnie Holandia będzie jak prawdziwy raj. To właśnie tam obchodzone jest święto kwiatów, wtedy to na holenderskich ulicach zaczynają się pojawiać wyjątkowe kwiatowe parady, w ramach których poruszają się po ulicach piękne powozy, które dekorowane są wyszukanymi kompozycjami przede wszystkim z użyciem tulipanów.

Dużą przyjemnością dla miłośników kwiatów będzie bez wątpienia wycieczka do parku Keukenhof. Otwarty jest tylko przez osiem tygodni w ciągu roku, kiedy to będą tam rozkwitać wszystkie posadzone kwiaty. W tym okresie do tego kwiatowego raju będą zjeżdżać turyści z całego świata. Wyhodowane tam okazy są naprawdę wyjątkowe i jest to wielka atrakcja dla wszystkich miłośników pięknych roślin. Jeśli ktoś ceni kwiaty cięte to na pewno zobaczenie tego wyjątkowego parku jest czymś niesamowitym i wiele osób będzie marzyć o tym, by się tam pojawić.

tulipany hodowane w Polsce Kwiaty, które hodowane są w Holandii będą nie tylko miłe dla oka, ale również będą bardzo ładnie pachnąć. Można więc mówić o tym, że to kwiaty do podziwiania pod każdym względem. Ale dodatkowo jest to również sposób na biznes. Na rozsławione, najpiękniejsze odmiany będzie oczywiście ogromny popyt.

Również w Polsce znajdziemy bardzo wiele firm, które zajmują się importem tulipanów. Jak wiadomo kwiaty z Holandii to prawdziwy powód do dumy dla wszystkich miłośników kwiatów. Na giełdach kwiatowych, których w Holandii jest bardzo wiele każdy będzie w stanie kupić coś wyjątkowego dla siebie. Największa z nich jest wielkości 75 boisk piłkarskich. Jest miejscem, gdzie każdego dnia sprzedawać się będzie miliony różnych kwiatów, w tym oczywiście najpiękniejszych tulipanów.