9 marca 2016 Udostępnij

Jak kwiecień, to tylko pola tulipanów!

Kwieciste pola tulipanów można zobaczyć na pocztówkach z Holandii. W rzeczywistości, jeśli chcemy je zobaczyć musimy znaleźć odpowiedni moment. Tak naprawdę tulipany kwitną krótko i jedynie w kilku regionach.

Idealny okres, by je podziwiać to połowa kwietnia. Holandia jest potentatem, gdy chodzi o produkcję cebulek kwiatowych. Regiony hodowli określa się jako cebulkowe i to nie tylko ze względu na tulipany ale również pod kątem innych rodzajów kwiatów, które również są tam dostępne. Dlatego można tam wybrać cebulki takich kwiatów, które będzie nam trudno kupić gdzie indziej. Hodowla tulipanów Przy tulipanach jak się szacuje pracuje także bardzo wielu naszych rodaków. Polacy dorabiają sobie przy obróbce oraz czyszczeniu cebulek co jest trudną i czasochłonną pracą. Hodowla nowych cebulek rozpoczyna się na jesień, gdy są one sadzone.

Na matce wyrastają pączki w postaci nowych cebulek, które zaczynają się żywić matką. Najlepszy pączek wyrasta na cebulę i nadają się do sprzedaży. Pozostałe określane są jako klisters i na kolejną jesień wrócą do ziemi jako nowa matka. I tak będzie powtarzał się cały cykl. Gdzie i kiedy oglądać tulipany? Kwiaty cebulkowe a szczególnie tulipany będą kwitnąć od końca marca do początku maja. Są to kwiaty, które najlepiej będzie można oglądać w połowie kwietnia. Wtedy mamy taki okres, gdy uprawy są najliczniejsze i najpiękniejsze.

gdzie hoduje się tulipany?Wyróżnić można trzy miejsca, gdzie hoduje się tulipany:

  • Bollenstreek, który jest położony blisko parku tulipanów Keukenhof. Jest to duży obszar między wybrzeżem Morza Północnego a miejscowościami Sassenheim, Lisse, Hillegom. Jest to miejsce, gdzie będzie można zobaczyć zróżnicowane gatunki kwiatów, dlatego będzie to takie miejscem dla tych osób, które chcą nacieszyć swój wzrok pięknymi kolorami kwiatów.
  • Flevoland to kolejne miejsce, gdzie można zobaczyć piękne kwiaty. Jest to region, który znajduje się na zachód i południe od miasta Emmeloord. W innych częściach tego regionu możemy natrafić na różne pola kwiatowe, co sprawi, że w tej chwili jest to jeden z większych producentów, gdy chodzi o kwiaty cebulkowe na terenie Holandii.  
  • Kop van Noord-Holland to trzeci region, który znajdować się będzie na zachód od miasta Schagen i w kierunku miasteczek Breezand, Anna Paulowna oraz Juliandorp.

Tulipany najlepiej będą hodować się na byłych wydmach oraz polderach dna morskiego. Ich hodowla w pasie od Hagi i Lejdy przez Alkmaar aż do Den Helder przynosi wiele pięknych kwiatów. W tych trzech regionach znaleźć można najpiękniejsze kwiaty.